fot. tv trwam

M. Małecki: Ataki na J. Sasina ze strony opozycji zasłoną dymną dla podmiany kandydata PO w wyborach prezydenckich

Ataki na Jacka Sasina to zasłona dymna, która ma przykryć podmianę kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich – mówił w rozmowie z TV Trwam wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Jeszcze kilka tygodni temu Koalicja Obywatelska mogła mówić o sporym kryzysie. Małgorzata Kidawa-Błońska nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Zachęcała do bojkotowania wyborów, ale nie zamierzała wycofać swojej kandydatury. W tym wszystkim pogubili się wyborcy, a sondaże dla wicemarszałek Sejmu zaczęły gwałtownie spadać.

– Tak naprawdę celem opozycji, blokującej wybory w Senacie, rękami marszałka Grodzkiego, była podmiana kandydata Platformy Obywatelskiej – ocenił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpił Rafał Trzaskowski.

– Zasłoną dymną dla tej operacji jest atak na wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina – powiedział Maciej Małecki.

Wiceminister aktywów państwowych tłumaczył, że obóz rządzący nie oczekuje wsparcia od Platformy Obywatelskiej. Wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jacka Sasina Maciej Małecki określił jednak jako wszczynanie politycznych awantur.

– Po stronie opozycji – zamiast merytorycznych argumentów – mamy przegląd prasy, która sprzyja politykom opozycji, przeplatany fake newsami – zaakcentował polityk.

Wiceminister dodał, że nie jest to potrzebne Polsce właśnie dziś, w trakcie epidemii. Przypomniał, że to spółki, nad którymi nadzór ma Jacek Sasin, ściągały do Polski sprzęt ochrony osobistej z zagranicy. Spółki w ciągu ostatnich tygodni mają się czym pochwalić – podkreślił Maciej Małecki.

– Polski PGNiG wygrał 6 mld zł w arbitrażu od rosyjskiego Gazpromu. Polfa Tarchomin rusza z budową nowoczesnej fabryki leków onkologicznych. Rusza budowa elektrowni Dolna Odra – wskazał wiceszef resortu aktywów państwowych.

Maciej Małecki przypomniał, że kapitał ma narodowość. Polska chce, także poprzez wykorzystanie spółek Skarbu Państwa, wrócić na szybką ścieżkę rozwoju gospodarczego.

TV Trwam News

drukuj