fot. PAP/Grzegorz Momot

KO: Na godz. 14.00 mamy blisko 70 tys. zweryfikowanych podpisów dla Rafała Trzaskowskiego

Blisko 70 tys. zweryfikowanych podpisów zebrał do soboty na godz. 14 komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego – poinformowali posłowie KO Arkadiusz Myrcha i Michał Szczerba. Dodali, że od dziś liczba podpisów będzie aktualizowana i wyświetlana na telebimie przy ul. Kruczej w Warszawie.

„Od kilku dni obserwujemy prawdziwą eksplozję energii Polaków, którzy praktycznie każdego dnia, co minutę, co godzinę, zgłaszają się do naszych mobilnych punktów, że chcą wesprzeć kampanię Rafała Trzaskowskiego” – mówił Myrcha.

Poinformował, że w sobotę został uruchomiony „licznik mobilizacji” w Warszawie przy ul. Kruczej 47a, na którym będzie wyświetlana i co godzinę aktualizowana liczba zebranych podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego.

Poinformował, że do soboty na godz. 14.00 podpisów zebranych i zweryfikowanych jest blisko 70 tys. Do rejestracji kandydata na prezydenta wymagane jest zebranie co najmniej 100 tys. podpisów.

Z kolei poseł PO Michał Szczerba zachęcał do dopisywania się pod kandydaturą Trzaskowskiego i organizowania zbiórki podpisów.

„W ten weekend od Helu po Zakopane Polki i Polacy zbierają podpisy, trwa obywatelski maraton zbierania podpisów, który pokazuje to, że jest wielki głód miast – ta fala zmian, którą obserwujemy każdego dnia” – mówił.

Informował, że przy Kruczej 47a codziennie od 9 rano do 9 wieczorem będzie otwarty sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

Michał Szczerba krytykował także prezydenta Andrzeja Dudę i jego „plan wielkich inwestycji strategicznych”, w tym budowy w Baranowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

„5 lat – przez 5 lat Polki i Polacy czekali na te inwestycje. Gdzie pan był? Na skuterze w Wiśle czy na nartach?” – pytał ironicznie poseł PO.

„Byłem w Baranowie w zeszłym tygodniu, w sobotę. Pole jak było, tak jest. Jedyna różnica jest taka, że zarząd CPK każdego miesiąca zgarnia ćwierć miliona złotych na swoje pensje za pilnowanie trawy i to jest konkret” – oceniał Szczerba.

Arkadiusz Myrcha z kolei zarzucał Andrzejowi Dudzie, że na jego spotkania wyborcze zwolennicy „są zwożeni”, a nie przychodzą na nie spontanicznie.

Posłowie KO zapraszali również na spotkanie wyborcze Rafała Trzaskowskiego, które odbędzie się dziś w Krakowie o 16.20.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl