Rafał Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta Warszawy

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oświadczył, że chce, by Rafał Trzaskowski był kandydatem partii i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

Sam Rafał Trzaskowski  mówił dziś że Warszawa nie potrzebuje tzw. „dobrej zmiany”, ale mądrej zmiany, która będzie się opierała o przywrócenie zaufania dla ratusza.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński, członek komisji reprywatyzacyjnej, zwraca z kolei uwagę na powiązanie Rafała Trzaskowskiego z obecną prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Pan poseł Trzaskowski jest twarzą kampanii wyborczej Hanny Gronkiewicz-Waltz z poprzedniej kadencji. Wówczas nawet się nie zająknął na temat złodziejskiej reprywatyzacji i sytuacji lokatorów, którzy byli wyrzucani do piwnic i okradani ze swojej własności. Myślę, że to jest totalny falstart z tą kandydaturą – to po pierwsze I po drugie, cóż, mamy przecież kandydata Nowoczesnej, pana Pawła Rabieja. Mówi się jeszcze o pani Kamili Gasiuk-Pihowicz, więc – jak widać – Grzegorz Schetyna nie potrafi być liderem zjednoczonej opozycji – komentuje Jan Mosiński.

Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oświadczyła dziś, że Kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest ustalona z nikim ze „zjednoczonej opozycji”. Takie ogłaszanie kandydata nie pomoże w rozmowach koalicyjnych, które mogłyby wyłonić wspólnego kandydata – zaznaczyła.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl