Ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw

W sześciu województwach: mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne – poinformowało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Poziom wody w rzekach może przekraczać stany ostrzegawcze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia (w trzystopniowej skali) dla pięciu województw: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Alert II stopnia obowiązuje w woj. zachodniopomorskim.

Poziom wody w rzekach może przekraczać stany ostrzegawcze i alarmowe.

Jak informuje IMGW, w czwartek w kraju zachmurzenie pozostanie duże. Okresowo wystąpią opady deszczu, a wysoko w górach – deszczu ze śniegiem i śniegu. W niektórych miejscach może spaść nawet 20 mm deszczu.

Duże zachmurzenie ma się też utrzymywać w nocy. Wtedy również są spodziewane przelotne opady deszczu, a wysoko w górach – śniegu. Od zachodu opady mają zanikać.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl