fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca

Osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Według niego, wybory prezydenckie trzeba przeprowadzić jak najszybciej, ale w bezpieczny sposób.

Prezydent odpowiadał w poniedziałek na Facebooku na pytania internatów. Na pytanie, czy wybory prezydenckie powinny się odbyć 10 maja i co z głosowaniem korespondencyjnym, Andrzej Duda odparł, że w poniedziałek w Sejmie będą podejmowane decyzje w sprawie głosowania korespondencyjnego.

„Ja osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca” – oświadczył prezydent. Jego zdaniem, wybory prezydenckie powinny się odbyć w taki sposób, żeby „to było bezpieczne dla życia i zdrowia Polaków”. Ale – jak dodał – „z drugiej strony potrzebne nam są te wybory i to jak najszybciej”.

„Bo to jest też kwestia ciągłości władzy państwowej. To jest też kwestia bezpieczeństwa ustrojowego państwa. To jest także kwestia tego właśnie w jaki sposób będziemy skutecznie walczyli z koronawirusem” – mówił Andrzej Duda.

W jego ocenie, „chodzi tu o kwestie stabilności władz i w ogóle pewności sytuacji także politycznej”.

„W związku z powyższym wybory są potrzebne, ale muszą być przeprowadzone w taki sposób, aby było to jak najbezpieczniejsze dla tych, którzy będą brali w nich udział. To jest sprawa fundamentalna. Tu życie i zdrowie ma znaczenie absolutnie podstawowe” – podkreślił prezydent.

„Ja uważam, że (wybory) trzeba przeprowadzić jak najszybciej, ale w sposób bezpieczny” – dodał Andrzej Duda.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl