Prezydent Andrzej Duda spotka się z szefem MON

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z szefem MON Antonim Macierewiczem. Przedmiotem dyskusji będzie m.in. sprawa modernizacji armii oraz zakupów uzbrojenia. Na rozmowę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zostali zaproszeni także: przedstawiciele kierownictwa ministerstwa, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódcy rodzajów sił zbrojnych.

Zaproszenie na spotkanie z prezydentem – Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wysłało do MON w ubiegłym tygodniu. Stało się to po tym, jak prezydent uznał za niesatysfakcjonujące odpowiedzi, jakie otrzymał z ministerstwa na dwa pisma, które tam wysłał. Dotyczyły one obsady stanowisk attaché obrony m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz tworzenia Wielonarodowego Dowództwa Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Jak informuje minister Krzysztof Szczerski, prezydent będzie chciał także poruszyć kwestie implementacji postanowień szczytu NATO w Warszawie, nowego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi w czasie pokoju i wojny, a także porozmawiać na temat planu modernizacji i dowodzenia siłami zbrojnymi oraz stanu bieżącego sił zbrojnych. W tym ostatnim kontekście ma być mowa także o polityce kadrowej w wojsku. Dyskusja będzie stanowiła przygotowanie do dorocznej odprawy kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych, która odbędzie się 12 kwietnia i w której zawsze bierze udział zwierzchnik sił zbrojnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl