Skandaliczne znieważanie św. Jana Pawła II przez internautów

Na portalu społecznościowym Facebook powstało kontrowersyjne konto pod nazwą „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Wydarzenie ma zrzeszać osoby, które będą prześcigały się w obrażaniu papieża św. Jana Pawła II.

Jak do tej pory chęć wzięcia udziału w tzw. mistrzostwach zgłosiło prawie 4 tys. osób. Czas i datę wydarzenia ustalono na 2. kwietnia na godz. 21.37 – co jest odwołaniem do dnia i godziny śmierci papieża.

Na Facebook’owym profilu można znaleźć m.in. wiele obraźliwych obrazków z wizerunkiem św. Jana Pawła II – jego karykatury czy też rymowanki szkalujące Ojca Świętego.

Sprawa nie pozostała bez echa. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył dziś doniesienie w tej sprawie do Prokuratora Generalnego – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia.

– Złożyliśmy dziś donos do Prokuratora Generalnego – oczywiście drogą mailową, ponieważ sprawa jest pilna – ws. znieważenia papieża św. Jana Pawła II. Niedopuszczalne jest, by młodzież organizowała konkursy polegające na wymyślaniu najbardziej szkalującej grafiki nt. Ojca Świętego. Na szczęście nasz papież, Jan Paweł II jest święty i chroni go kodeks karny, ponieważ jest przedmiotem czci religijnej. Osobom, które znieważają Jana Pawła II grozi do 2 lat więzienia – oznajmił Ryszard Nowak.

Niektóre portale internetowe informowały, że patronat nad wydarzeniem objęła grupa o nazwie Rajdownicy Gimpera 3.0, co mogło sugerować, że jest to zbiorowisko osób zrzeszonych wokół popularnego youtubera Gimpera. Youtuber Gimper, w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji, stwierdził jednak, że nie ma nic wspólnego z akcją szkalowania św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl