fot. PAP/Tomasz Gzell

Mija 20 lat od zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Mija 20 lat od kiedy św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Papież konsekrował wtedy sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Odbyło się to w czasie trwania dziewiątej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski.

W 2002 roku odbyła się dziewiąta pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. W trakcie jednego ze spotkań – 17 sierpnia 2002 roku – w Łagiewnikach Papież zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

– Tobie zawierzamy dziś losy całego świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi (…) Ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei – papież Polak wypowiedział te słowa, które były treścią także jego życia; jego doświadczeniem.

Miłosierny Jezus stał się mu wyjątkowo bliski.

– Nosił w sercu potrzebę zawierzenia i Polski, i świata Bożemu Miłosierdziu. To było ukoronowanie jego kultu, jego nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, a także ukoronowanie jego posłannictwa jako papieża – mówił po 20 latach od tamtych wydarzeń ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Przypomniał również, że to św. Jan Paweł II ustanowił Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

– Był papieżem Bożego Miłosierdzia. Niewątpliwie Jezus go powołał, aby był apostołem Bożego Miłosierdzia, obok s. Faustyny. On jej podał rękę – wskazał ks. Kardynał.

I wybrał miejsce, które w sposób szczególny zobowiązał do tego, by nieść w świat, w Polskę, wszędzie, przesłanie o miłosierdziu Boga, które nie zna granic; które pochyla się nad grzesznikiem; pochyla się nad każdym z nas.

– Ojciec Święty dał nam ważne zadanie i staramy się, aby posługując w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wychodzić naprzeciw tym papieskim słowom – podkreślił ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Św. Jan Paweł 20 lat temu mówił o iskrze Bożej Łaski, którą trzeba rozniecać.

– Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W Bożym Miłosierdziu świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście – zaznaczył Ojciec Święty Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku.

Miłosierdzie – jak mówił wtedy Papież – to odpowiedź na ludzkie cierpienie i zwątpienie, na wołanie tych, którzy poszukują niezawodnego źródła nadziei. Łagiewniki stały się w Polsce miejscem pomocy odkrycia tego źródła poprzez wyjątkowy obraz z przesłaniem „Jezu, ufam Tobie”, ale też wyjątkową historią, napisaną przez samego Boga; historią, która bez Boga nigdy nie miałaby prawa się wydarzyć. Z Łagiewnik płynie dziś orędzie miłosierdzia.

– To miejsce wybrał Jezus. Jest to unikalne miejsce w świecie, gdzie Jezus przemawiał do siostry Faustyny – przypomniał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Dziś, w ostatni dzień obchodów 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, Mszy św. w Sanktuarium w Łagiewnikach przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl