VII dziecięcy Bieg im. Jana Pawła II w Toruniu

W Toruniu odbędzie się dziś Bieg im. Jana Pawła II. To już siódma edycja imprezy, w której udział weźmie blisko tysiąc dzieci z toruńskich przedszkoli i szkół. Maluchy w ten sposób uczczą pamięć Honorowego Obywatela Torunia – bł. Jana Pawła II.

Bieg uświetnią swoją obecnością znani sportowcy z regionu. Patronat honorowy nad biegiem sprawuje Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

– Już po raz siódmy odbędzie się impreza, której celem jest uczczenie pamięci Honorowego Obywatela Torunia Jana Pawła II. Organizatorem biegu jest Szkoła Podstawowa nr. 13 na Bydgoskim Przedmieściu. Celem spotkania jest przede wszystkim uczczenie pamięci Papieża Polaka oraz popularyzowanie uprawiania sportów wśród uczniów. Bieg odbędzie się między godz. 11.00 a 13.00 na błoniach nad Martówką w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Wezmą w nim udział uczniowie toruńskich szkół podstawowych i przedszkoli. Będą to dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Warto wspomnieć, że na mecie na wszystkich uczestników biegu będą czekały liczne atrakcje, upominki i poczęstunek – powiedziała Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

Zawodnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale z wizerunkiem bł. Jana Pawła II. Natomiast puchary i dyplomy wręczy dzieciom prezydent Torunia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl