Zakończyły się VIII Dni Jana Pawła II

W Krakowie zakończyły się VIII Dni Jana Pawła II. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Mądrość”. Jednym z ostatnich punktów Dni Jana Pawła II była międzynarodowa sesja naukowa „Oblicza mądrości”. Jej honorowym gościem był ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. Ksiądz Kardynał wygłosił wykład nt: „Mądrość w świetle wiary”.

Wiara jest światłem, które pomaga człowiekowi dobrze tę mądrość wykorzystywać – zaznacza ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.


Pobierz Pobierz

Dni Jana Pawła II zakończyła  uroczysta Msza św. Dni Jana Pawła II są organizowane przez wyższe uczelnie Krakowa, którym patronuje Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Celem Dni Jana Pawła II jest upamiętnienie postaci Bł. Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski.

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl