Skandaliczne filmy na antenach TVP. Zdecydowana reakcja prezesa

Jak podaje portal wPolityce.pl, emisja filmu „Operacja Pontifex” spotkała się ze zdecydowaną reakcją prezesa TVP. Jacek Kurski zarządził zwolnienie osób odpowiedzialnych za wyemitowanie filmu.

W maju na dwóch antenach Telewizji Polskiej wyemitowane zostały dwa skandaliczne filmy, które godziły w Kościół katolicki i wiarę chrześcijańską. Na protesty zareagował prezes Jacek Kurski. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, trzy osoby odpowiedzialne za emisje straciły pracę. Szef TVP ostrzegł też szefów anten.

16 maja 2016 r. TVP 2 wyemitowała skandaliczny film pt. „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”. Dokument przedstawiał Kościół katolicki jako największą na świecie organizację szpiegowską, a jego głównym narratorem był PRL-owski szpieg Tomasz Turowski. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało do prezesa TVP list otwarty, apelując o zdecydowaną reakcję na przekłamania.

Z kolei 12 maja TVP Kultura wyemitowała obrazoburczy film „Ukrzyżowanie – święty skandal”, w którym snuto rozważania, w jaki sposób Chrystus realizował swoje potrzeby fizjologiczne po ukrzyżowaniu: „Jezus wisiał na krzyżu kilka dni, zapewne robił pod siebie, wisiał w moczu i kale”.

Obie sprawy zbulwersowały widzów Telewizji Polskiej. Prezes Jacek Kurski zdecydował o wyciągnięciu konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za emisyjne skandale. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, trzy osoby pożegnają się z TVP. Kurski ostrzegł także szefów anten i wyczulił ich na realizowanie programu, zgodnego z misją publicznej stacji.

wPolityce.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl