Nastąpiły pierwsze zmiany w TVP

W TVP widać już pierwsze zmiany przeprowadzone przez nowego prezesa Jacka Kurskiego. Diana Rudnik i Piotr Kraśko nie są już prowadzącymi głównego wydania „Wiadomości”- napisał portal press.pl. 

Choć Kraśko ma być jeszcze szefem „Wiadomości”, to najprawdopodobniej dziś straci to stanowisko. Na Woronicza 17 ma pojawić się natomiast jego następca –  Marzena Paczuska.

Zmiany wprowadzone przez  nowego szefa TVP Jacka Kurskiego widać było także w czołówce wczorajszego wydania „Wiadomości”. Zamiast kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki pojawił się Zamek Królewski w W-wie.

Zmiany wprowadzane przez nowe władze TVP idą w rozsądnym kierunku – ocenia dr Hanna Karp, medioznawca.

– Żeby zmienić zasadniczo zawartość i jakość tych programów to przede wszystkim muszą być one realizowane i osiągane dzięki dziennikarzom. Tym, którzy wprowadzą te zmiany, bo potrafią w inny sposób myśleć i w inny sposób pracować. Takie zmiany mogą wprowadzać tylko i jakiś sposób animować nowi kierownicy i nowi szefowie, którzy dadzą nowy impuls właśnie tym zmianom, na jakie czekamy. Dlatego, że stronniczość działów informacyjnych, ale także publicystyki, gdzie byli zapraszani dziennikarze tylko jednej opcji lub jednej redakcji już była nie do wytrzymania, a to przecież trwało tak wiele lat – podkreśliła dr Hanna Karp

Obecne zmiany w mediach publicznych przeprowadzane przez rząd PiS-u są pierwszym etapem. Kolejnym będzie tzw. duża ustawa medialna, która zmieni je w media narodowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl