Apel do TVP

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski apeluje do TVP, aby w programach informacyjnych pojawiła się wiadomość o wejściu TV Trwam na cyfrowy multipleks.

Zespół wysłał list w tej sprawie do prezesa TVP Juliusza Brauna. Telewizja publiczna już rozpoczęła kampanię informacyjną na temat zmian w cyfrowej telewizji naziemnej, które nastąpią od 15 lutego br.

Jak czytamy w liście wydaje się, że jest to raczej akcja reklamowa samej telewizji publicznej niż rzetelna informacja. TVP powinna o tym poinformować w programach informacyjnych typu Wiadomości czy Panorama, zaznaczył poseł Andrzej Jaworski – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

– Oczywiście cieszymy się, że Telewizja Polska także się rozszerza i że z tą informacją chce dojść do widza, ale rzetelny przekaz dziennikarski powinien odzwierciedlać wszystkie elementy tych zmian, które od 15 będą miały w Polsce miejsce i także ci widzowie Telewizji Trwam, którzy dotychczas bardziej kibicują nie mogą oglądać tej telewizji, bo nie mają anten satelitarnych, nie mają możliwości ich nabycia i będą mogli w końcu oglądać w systemie cyfrowym naziemnym nie mogą się o tym dowiedzieć z programów informacyjnych czy kampanii reklamowych Telewizji Polskiej, co według nas jest niewłaściwe – powiedział Andrzej Jaworski.

Poseł dodał, że „tylko pełna kampania informacyjna przyczyni się do popularyzacji cyfrowej telewizji naziemnej”.

RIRM

drukuj