fot. PAP/Marcin Obara

Rząd, związek zawodowy „Solidarność” oraz TVP podpisały porozumienie ws. organizacji koncertu z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności”

29 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert z okazji 40. rocznicy powstania związku zawodowego „Solidarność”. List intencyjny w sprawie organizacji koncertu podpisały rząd, związek zawodowy „Solidarność” oraz Telewizja Polska.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” obchodzi w tym roku 40 lat istnienia.

– To nie aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, nie mur berliński, ale to tutaj, w naszym kraju, w Polsce rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego – zwrócił uwagę przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Z tej okazji 29 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert upamiętniający wydarzenia z sierpnia 1980 roku.

– Chcemy, aby to wydarzenie było szczególne. Aby to była wigilia tych rocznic w Szczecinie, Gdańsku, w Jastrzębiu, Katowicach i w wielu zakątkach naszej ukochanej ojczyzny – wyjaśnił Piotr Duda.

W organizacji wydarzenia pomoże rząd. Staramy się, by przy oficjalnych uroczystościach nie zabrakło także oferty kulturalnej – powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

– Państwo polskie w ramach prowadzenia mądrej polityki historycznej tę rocznicę bardzo silnie w kraju i świecie opowie – zapewnił Jarosław Sellin.

W koncercie będzie można wziąć udział osobiście lub obejrzeć transmisję w telewizji. Całość pokaże TVP.

– Naszą rolą jest, aby tę pamięć organizować, wizualizować, instytucjonalizować, i pokazywać dobro jako rzecz piękną. Tak Telewizja Polska swoją misje i posługę w tej mierze postrzega – podkreślił prezes TVP Jacek Kurski. 

Rząd, Telewizja Polska oraz związek zawodowy „Solidarność” podpisały list intencyjny w sprawie wspólnej organizacji wydarzenia.

TV Trwam News

drukuj