fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

[TYLKO U NAS] Min. E. Rafalska: Oferta w ramach Karty Dużej Rodziny jest coraz lepsza i coraz atrakcyjniejsza

Oferta w ramach Karty Dużej Rodziny jest coraz lepsza i coraz atrakcyjniejsza, ale w tym roku nastąpiła najistotniejsza zmiana. Zmiana systemowa, która mówi o tym, że rodzice, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci, niezależnie od tego, ile lat mają dzisiaj ich dzieci, mogą otrzymać Kartę Dużej Rodziny – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w rozmowie z TV Trwam.

Rodzicami rodziny wielodzietnej zostaje się na całe życie i z tego dobrodziejstwa Karty Dużej Rodziny można korzystać – poinformowała minister.

– Wiemy już, że 205 tys. rodziców w tej sytuacji skorzystało z tej oferty. Jest to oferta na ulgi na przykład na przejazdy koleją (to jest 50 proc.), upust przy składaniu wniosku o paszport, bezpłatne korzystanie z parków krajobrazowych, ale to jest też cała gama ofert w sklepach spożywczych, obuwniczych, galanteryjnych. I można tak wymieniać. To są ulgi przy zakupie również paliwa, więc ta oferta jest coraz bogatsza – oznajmiła minister.

Związek Dużych Rodzin podpisuje coraz to nowe oferty – dodała.

– Myślę, że musimy pamiętać, że ta oferta w każdym roku może być odmienną, ale z całą pewnością będzie coraz bardziej różnorodna i coraz bogatsza. Warto taką Kartę naprawdę założyć. Jest również ona w formule mobilnej, czyli bardzo wygodnej do skorzystania. Ta Karta ma geolokalizację, więc korzystając na przykład z takiej Karty widzimy, gdzie taki sklep jest zlokalizowany – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

W naszym zakresie jest wszystko to, co jest związane ze świadczeniami emerytalnymi. Są to podstawy bytowe, materialne funkcjonowania osób starszych – podkreśliła.

– Emeryci, renciści, renciści socjalni, świadczenia kompensacyjne, zasiłki świadczenia emerytalne. Dostaną to również osoby, które z różnych powodów nie wypracowały wymaganego stażu i nie otrzymują świadczenia minimalnego – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Myślę, że warto wspomnieć o emeryturach „Mama 4+” – oznajmiła minister

– Są to emerytury matczyne, o które możemy się starać od 1 marca. Wiemy, że jest wiele mam w podeszłym wieku, które wychowały nie tylko czwórkę, a nawet piętnastkę dzieci, dożyły sędziwego wieku, nie mając zagwarantowanego żadnego świadczenia- zaakcentowała polityk.

RIRM

 

 

 

drukuj