fot. PAP/Piotr Nowak

„Samorząd Pro Familia, czyli jaki?” – minister rodziny zachęca do wysłuchania debaty o polityce prorodzinnej

Minister rodziny Marlena Maląg zachęca do wysłuchania debaty o polityce prorodzinnej. „Jestem przekonana, że będzie to niezwykle pouczające i wartościowe spotkanie, które pozwoli podzielić się zarówno doświadczeniami realizacji polityki prorodzinnej przez samorządy, jak i porozmawiać na temat wyzwań demograficznych” – mówi szefowa resortu.

We wtorek, 16 marca, o godz. 12.00 rozpocznie się debata „Samorząd Pro Familia, czyli jaki?” z udziałem ekspertów, demografów, samorządowców i rodzin.

„To jedno z wydarzeń towarzyszących konkursowi >>Samorząd Pro Familia 2021<<, który ma na celu docenienie samorządów wyróżniających się skuteczną realizacją polityki prorodzinnej w swoich lokalnych społecznościach” – zapowiada minister Marlena Maląg.

Uczestnicy debaty będą rozmawiać m.in. o tym, czym polityka prorodzinna różni się od polityki socjalnej, a także „jak nie zaprzepaścić potencjału w postaci deklaratywnej >>chęci posiadania dzieci<<„. Podczas spotkania przedstawione zostaną także dobre praktyki w zakresie polityki prorodzinnej.

„Gorąco zachęcam do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jestem przekonana, że będzie to niezwykle pouczające i wartościowe spotkanie, które pozwoli podzielić się zarówno doświadczeniami realizacji polityki prorodzinnej przez samorządy, jak i porozmawiać na temat wyzwań demograficznych i tego, co możemy zrobić, by przeciwdziałać negatywnym trendom” – mówi szefowa MRiPS.

Debata będzie miała formę hybrydową – część uczestników będzie obecna stacjonarnie, a pozostali połączą się zdalnie. Uczestniczyć w niej będą m.in. minister Marlena Maląg; pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej, Barbara Socha; przewodnicząca Rady Rodziny Dorota Bojemska, a także demograf i ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dr Krzysztof Szwarc.

Zgłoszenia w konkursie „Samorząd Pro Familia 2021” przyjmowane są do końca marca. Jego celem jest docenienie samorządów wyróżniających się w realizacji polityki prorodzinnej.

PAP

drukuj