fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

MRPiPS: Rząd konsekwentnie działa na rzecz poprawy sytuacji seniorów

Rząd PiS konsekwentnie działa na rzecz poprawy sytuacji seniorów – zapewnia kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i wskazuje na konkretne przykłady.

Emerytury i renty wzrosną w tym roku bardziej, niż zakładano. Świadczenia te wzrosną o co najmniej 70 zł, a najniższe wyniosą 1200 zł brutto. Wskaźnik waloryzacji wyniósł w tym roku 3,56 proc. – pierwotnie miał wynieść 3,24 proc. Zmieniono także zasady waloryzacji – jest ona obecnie kwotowo-procentowa. Wyższe emerytury i renty dostanie ok. 10 mln Polaków – mówi minister rodziny Marlena Maląg.

Na tym nam bardzo zależało, bo przede wszystkim rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego dba o emerytów w ramach solidarności międzypokoleniowej. Patrząc na dobrą kondycję budżetu, przede wszystkim chcemy się tym dobrem podzielić. Również nie zapomnieliśmy o osobach niesamodzielnych. Ustawa waloryzacyjna zmienia próg z 1600 zł do 1700 zł. Jesteśmy w gotowości, aby świadczenia (tzw. 5-setki) dla osób niesamodzielnych były sprawnie wypłacane – zapewnia Marlena Maląg.

Jednocześnie już w kwietniu do emerytów i rencistów trafi trzynasta emerytura. Ustawę w tej sprawie przyjął w ubiegłym tygodniu Sejm. Dodatkowe świadczenie trafi do 9 mln 800 tys. osób. Na ten cel zagwarantowano w budżecie 12 mln zł. Tzw. trzynastka wyniesie 1200 zł brutto.

 Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl