fot. twitter.com/MF_GOV_PL

Coraz więcej Polaków korzysta z usługi Twój e-PIT

Coraz więcej Polaków rozlicza podatki za pomocą usługi Twój e-PIT. Według danych Ministerstwa Finansów, od minionej soboty rozliczyło się w ten sposób za ubiegły rok około 400 tys. podatników. Resort podkreśla, że jest to spowodowane m.in. prostotą systemu.

Wystarczy wejść na stronę internetową podatki.gov.pl, w zakładkę „Twój e-PIT” i zalogować się na podstawie danych podatkowych lub z profilu zaufanego.

Tam znajdziemy m.in. podstawowe dane, dochody oraz koszty uzyskania przychodów. Wstępne zeznanie podatkowe jest przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową.

Deklaracja podatkowa jest przygotowana nawet do tego stopnia, że – jak w ubiegłym roku niektóre osoby nie robiły po prostu nic – jeżeli coś takiego zdarzy się w tym roku, że ktoś zapomni, a jest pracownikiem etatowym czy otrzymuje dochody z tytułu umów o dzieło albo umów zlecenie, to właściwie nic się nie wydarzy. Jeżeli nie będzie żadnej aktywności ze strony podatnika do końca kwietnia, to wówczas Urząd Skarbowy zaakceptuje tę deklarację, którą sam przygotował, więc żadnych konsekwencji nie ma – wskazał rzecznik Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

Z elektronicznej formy rozliczenia podatku PIT można korzystać od 2019 r.

RIRM

drukuj