fot. PAP/Roman Zawistowski

J. Kaczyński rozpoczął kampanijny objazd po Polsce

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął kampanijny objazd po Polsce. W środę odwiedził Sieradz i Piotrków Trybunalski. W czwartek spotka się z wyborcami w Poznaniu i Koninie.

W Sieradzu prezes Prawa i Sprawiedliwości podsumował dotychczasowe rządy Zjednoczonej prawicy.

– Weszliśmy na dobrą drogę i tą drogą idziemy. Ale do końca tej drogi spory kawałek. Jeszcze trzeba dużego wysiłku, żeby Polska wyglądała tak jak powinna wyglądać – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że rząd Zjednoczonej Prawicy przekazał ponad 80 miliardów złotych w transferach społecznych, równocześnie planując przyszłoroczny budżet bez deficytu.

– Żeby przeprowadzić taki program, żeby dochody sfery publicznej w krótkim czasie wzrosły o 150 mld – mówię to nie tylko o budżecie, ale też o FUS i innych funduszach, to trzeba po prostu umieć rządzić – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy zapowiedział też większe wsparcie dla Polskiej wsi oraz dużą poprawę życia jej mieszkańców.

– Ja kiedyś na Kurpiach podczas spotkania powiedziałem o 100 zł od świni i 500 zł od krowy. To wyśmiewano to strasznie. Nawet śpiewano na ten temat piosenki. Proszę państwa, nie tylko to będzie, ale będzie tego więcej niż ja sądziłem – zaznaczył były premier.

Prawo i Sprawiedliwość planuje w najbliższym czasie specjalną konwencję wyborczą poświęconą sprawom wsi.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl