[TYLKO U NAS] Pos. Tarczyński o D. Tusku: Przytulał się z Putinem, a ma czelność mówić, że J. Kaczyński jest proputinowski

Człowiek, który przytulał się z (Władimirem) Putinem, człowiek, który szeptał do ucha Putina na molo w Sopocie, ma czelność mówić o tym, że Jarosław Kaczyński jest proputinowski – mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja poseł Dominik Tarczyński.

Szef Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk nawiązując do niedawnych [słów] Guya Verhofstadta ocenił, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu w Europie. [czytaj więcej]

W opinii posła PiS Dominika Tarczyńskiego atak b. szefa rządu jest spowodowany świadomością „swojej odpowiedzialności karnej, za to, co Polsce wyrządził”.

Jak wskazywał gość Radia Maryja, „Człowiek, który przytulał się z Putinem, człowiek, który szeptał do ucha Putina na molo w Sopocie, ma czelność mówić o tym, że premier Jarosław Kaczyński jest proputinowski” i mówić to w „tak pogardliwy sposób”.

Oczywiście symbolicznym jest, że mówi to na łamach „Gazety Wyborczej”, musimy powiedzieć: antypolskiego medium politycznego, (…) bo jest to organ polityczny. Dla mnie jest to bardzo symboliczne, że człowiek, który pozwolił sobie na to, aby doprowadzić do katastrofy, do tego, co wydarzyło się pod Smoleńskiem, mówi o proputinowskiej postawie – komentował Dominik Tarczyński.

Poseł PiS odniósł się też do opinii Donalda Tuska dotyczącej marcowego głosowania na szefa Rady Europejskiej, w którym Polska jako jedyna nie poparła jego kandydatury. „Ten, kto rzucił pomysł bratobójczej walki, wystawienia drużyny przeciw swojemu rodakowi, powinien się wstydzić do końca życia” – powiedział D. Tusk „Gazecie Wyborczej”.

Człowiek, który mówi o tym, że „polskość to nienormalność”, wyłącza się ze wspólnoty obywatelki Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Według mojej opinii jest to człowiek, który sam wyrzekł się polskości, nie ukrywał tego (…), poszedł na „służbę” Angeli Merkel – zaznaczył Dominik Tarczyński.

Gość „Aktualności dnia” wskazał, że Donald Tusk wypomniał, iż Polska opowiedziała się „przeciwko rodakowi”, tymczasem głosowania partyjnych kolegów Tuska same niejednokrotnie wymierzone były w rodaków, ojczyznę i jej interesy.

A jak głosowali eurodeputowani Platformy, jeżeli chodzi o Janusza Wojciechowskiego w trakcie jego kandydatury do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego? O tym już zapomniał. Jak głosowali w sprawie Via Carpatia, drogi, która może przynieść Polsce potężne pieniądze? Jak głosowali w sprawie artykułu 7. i sankcji? Jak głosowali w sprawie pracowników delegowanych? Liczba zdrad, które popełnili jest potężna. I to są głosowania, w których mówili, że się „pomylili”. Ciekawe, dlaczego zawsze mylą się te same grupy polityczne i zawsze przeciwko Polsce – powiedział poseł Tarczyński.

Strona polska decydując się na niepopieranie Donalda Tuska dała „absolutne veto szaleńczej polityce, która niszczy tożsamość europejską” – dodał zaznaczając, że nie chodzi tu o Unię Europejską jako instytucję, ale o to, „kim jesteśmy jako Europejczycy”.

Tożsamość europejska to chrześcijaństwo, to prawo rzymskie, to filozofia grecka, a nie szaleńcza polityka nielegalnych muzułmańskich imigrantów. I Donald Tusk dobrze o tym wie, dlatego popełnia zdradę. To w mojej ocenie przestępczy czyn, który jest w trakcie trwania – przekonywał poseł Dominik Tarczyński w sobotnich „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Całość rozmowy dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl