fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Nie można wykluczyć, że J. Kaczyński – wprowadzając nowelizację ustawy o ochronie zwierząt – przetestował możliwości koalicjantów lub podjął próbę ich podporządkowania

To są rozwiązania wprowadzające elementy lewackiej ideologii, stąd też Jarosław Kaczyński na pewno doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że to wywoła pewien konflikt. Nie można wykluczyć takiej tezy, że wprowadzając w tym momencie nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, Jarosław Kaczyński przetestował przy okazji możliwości koalicjantów, czy też podjął próbę ich podporządkowania – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, politolog, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Dr Krzysztof Kawęcki odniósł się do porozumienia zawartego w ramach Zjednoczonej Prawicy.

– Możemy już z pewnością stwierdzić, że koalicja Zjednoczonej Prawicy jest podtrzymana i kontynuowana. Są dwa obszary tego porozumienia, które utrzymuje tę koalicję. Pierwszą kwestią jest ta strukturalno-personalna, czyli dotycząca funkcjonowania rządu. Jest ona ważna, ale jest drugi także bardzo ważny aspekt (w moim przekonaniu istotniejszy), to są kwestie programowe. Bardzo interesujące będzie to, jak nowe porozumienie, które będzie spisane i określone, wytyczy kierunek programowy, a nie tylko personalny – wskazał gość TV Trwam.

Jednym z elementów spornych było forsowanie przez Prawo i Sprawiedliwość tzw. „Piątki dla zwierząt”.

– To jest też pytanie, wydaje mi się zasadnicze, dlaczego właśnie w tym momencie pojawił się ten projekt ustawy o ochronie zwierząt. On został wrzucony nagle, trochę tak jak granat, który może wybuchnąć, ale może zostać odrzucony. Wiadomo, że Jarosław Kaczyński jest mocno przywiązany do dobrostanu dla zwierząt, i to nie budzi żadnych wątpliwości, natomiast rozwiązania zawarte w tej ustawie są w dużym stopniu nie do przyjęcia. To są rozwiązania wprowadzające elementy lewackiej ideologii, stąd też Jarosław Kaczyński na pewno doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że to wywoła pewien konflikt. Nie można wykluczyć takiej tezy, że wprowadzając w tym momencie nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, Jarosław Kaczyński przetestował przy okazji możliwości koalicjantów, czy też podjął próbę ich podporządkowania  – zaakcentował politolog.

Są sondaże, które mówią, że niewielka większość społeczeństwa podobno jest za przyjęciem tej ustawy. Ja myślę, że w dużym stopniu ci ludzie są zbyt mało poinformowani o całokształcie – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

– Z reguły pokazuje się jakieś kilka obrazków, które jakiś tam Ukrainiec filmuje z ukrytej kamery. To byłyby interesujące badania, jak na tę kwestię patrzą wyborcy Zjednoczonej Prawicy albo na przykład młodzi ludzie o poglądach konserwatywnych. Myślę, że tutaj wyniki byłyby inne, a zatem w ten sposób nie pozyska się młodych ludzi o poglądach konserwatywnych, ale raczej tych lewicowych, można natomiast stracić tych o poglądach prawicowych – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj