PiS: współpraca Polski i Węgier – nadzieją na lepszą przyszłość Europy

Spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, pokazało podobną ocenę sytuacji w Europie i na świecie – ocenili politycy PiS. Ich zdaniem, współpraca obu krajów jest „nadzieją na lepszą przyszłość całej Europy”.

W piątek po godz. 13. w Sejmie odbyło się spotkanie szefa węgierskiego rządu z prezesem PiS oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. W spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałkowie Sejmu z PiS: Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki.

Po spotkaniu R. Terlecki ocenił na Twitterze, że „współpraca Polski i Węgier, to nadzieja na lepszą przyszłość dla całej Europy”.

Zdaniem rzeczniczki partii Beaty Mazurek, spotkanie w Sejmie z premierem Orbanem, było „bardzo dobre”. „Podobna ocena sytuacji w Europie i na świecie. Ciekawe plany na przyszłość” – napisała Mazurek. „Dobra atmosfera i ciekawa rozmowa” – dodała rzeczniczka PiS.

Wcześniej szef węgierskiego rządu spotkał się z premier Beatą Szydło. Podczas rozmów zostały poruszone m.in. tematy związane z bezpieczeństwem, Unią Europejską, problemem migracji oraz Grupą Wyszehradzką. [czytaj więcej] 

PAP/RIRM

drukuj