fot. PAP/Jacek Turczyk

V. Orban: To, co dzieje się wobec Polski w Unii Europejskiej to brak szacunku

Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do przyjacielskiego dialogu – powiedziała premier Beata Szydło po rozmowie z Viktorem Orbanem. Premier Węgier podkreślił natomiast, że to, co dzieje się wobec Polski w Unii Europejskiej, to brak szacunku. To wygląda, jak jakaś inkwizycja – dodał.

Na wspólnej konferencji prasowej polska premier mówiła, że w czasie rozmów podziękowała premierowi Węgier za „dobrą i intensywną” węgierską prezydencję w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Polska premier podkreśliła, że z premierem Viktorem Orbanem potwierdziła wspólne stanowisko Warszawy i Budapesztu w „tak kluczowych” sprawach, jak bezpieczeństwo, czy w sposobach radzenia sobie z kryzysem migracyjnym.

– Obrana przez nasze rządy droga w kwestii nielegalnej migracji okazała się słuszna. Przyjmujemy do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczna naszych działań musi być bezpieczeństwo naszych obywateli. Popieramy działania Unii Europejskiej na rzecz państw podlegających największej presji migracyjnej oraz zwalczania pierwotnych przyczyn migracji – zaznaczyła prezes Rady Ministrów.

RIRM

drukuj