fot. PAP/EPA

Obywatele Wielkiej Brytanii rejestrują swój pobyt w Polsce

Prawie 6 tysięcy obywateli Wielkiej Brytanii zarejestrowało już swój pobyt w Polsce. To ułatwi im załatwienie wszelkich spraw po Brexicie. Planowany termin opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię to 29 marca.

Do tego czasu wszyscy brytyjscy obywatele, którzy mieszkają na terenie naszego kraju, powinni zarejestrować swój pobyt w urzędzie – zachęcał Jakub Dudziak rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców.

– Obecnie swój pobyt w Polsce zarejestrowało niespełna 6 tys. obywateli Wielkiej Brytanii. Zachęcamy, żeby ten obowiązek realizować. W przypadku bezumownego Brexitu zarejestrowanie pobytu może być przydatne dla obywateli Wielkiej Brytanii – stwierdził Jakub Dudziak.

Rząd przyjął już projekt ustawy, który reguluje zasady pobytu obywateli Wielkiej Brytanii i ich rodzin w przypadku bezumownego Brexitu. Nowe przepisy zakładają ustanowienie okresu, w jakim pobyt tych osób będzie uznany za legalny.

– Uzyskanie tych zezwoleń na pobyt może być łatwiejsze, jeżeli obywatel Wielkiej Brytanii będzie miał zarejestrowany pobyt w dniu 29 marca. Będzie to niejako domniemanie posiadania prawa pobytu w Polsce po Brexicie i uzyskanie takiego zezwolenia na pobyt będzie znacznie ułatwione – powiedział rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców.

 Rejestracja odbywa się w urzędach wojewódzkich i jest bezpłatna. Wniosek można pobrać ze strony cudzoziemcy.gov.pl, a procedury obowiązujące w danym urzędzie można sprawdzić na jego stronie internetowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl