Bydgoszcz: IV Ogólnopolska Konferencja Farmaceutyczna

„Zadania i problemy w nowym rozdziale farmacji” to temat czwartej Ogólnopolskiej Konferencji Farmaceutycznej, która odbywa się dziś w Bydgoszczy.

Tegoroczne wydarzenie, podobnie jak trzy poprzednie, jest okazją do wymiany informacji i dyskusji nad rolą farmaceutów w procesie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.

Uczestnicy wysłuchają m.in. wykładów dotyczących opieki farmaceutycznej oraz tzw. dyrektywy fałszywkowej.

O szczegółach mówi Małgorzata Pietrzak, prezes Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

– Myślę, że najbardziej ciekawy będzie problem marihuany medycznej, która już w listopadzie będzie produktem recepturowym. Następnym tematem, którym się zajmiemy będzie tzw. dyrektywa fałszywkowa. Jest to duże wyzwanie dla farmaceutów. Prezentacja ma na celu przybliżyć zapisy prawne, leżące u podstaw serializacji, a zarazem wykazać wyzwania, jakie stoją przed farmaceutami i samorządem w procesie wdrażania weryfikacji oryginalności leków. To jedno z narzędzi, które ma zabezpieczyć pacjentów przed zakupem fałszywych leków – informuje Małgorzata Pietrzak.

Prezes Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej dodała, że przedmiotem konferencji jest również pilotaż opieki farmaceutycznej.

Po konferencji odbędą się natomiast wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Aptekarza. Organizatorem wydarzeń jest Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska w Bydgoszczy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl