By Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki - Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11088173

Prezydent Bydgoszczy zablokował dojazd do Katedry Bydgoskiej

Prezydent Bydgoszczy zablokował dojazd do Katedry Bydgoskiej. Od 8 września zamknięty zostanie tam ruch samochodowy. Biskup bydgoskiej ks. bp Jan Tyrawa wystosował list do prezydenta Rafała Bruskiego w sprawie tej decyzji.

W piśmie czytamy, że rozporządzenie narusza wolność Kościoła. Ks. bp Jan Tyrawa wskazał też na utrudnienia, jakie niesie ze sobą rozporządzenie włodarza miasta. Na decyzji ucierpią nie tylko wierni. To też poważna przeszkoda dla służb porządkowych i ratunkowych.

Ks. Grzegorz Nowak, kanclerz bydgoskiej kurii, wskazał, że postanowienie prezydenta miasta to kolejny atak wymierzony w Kościół. 

– Stwarza to ogromne utrudnienia, jeśli chodzi o uroczystości religijne, na przykład wtedy, kiedy przyjeżdża wielu księży – w Wielki Czwartek czy podczas święceń kapłańskich. Warto wiedzieć, że w katedrze odbywa się w ciągu roku około 1500 uroczystości, Mszy św. Ksiądz biskup wyraźnie zaznacza, że jest to ograniczenie wolności religijnej, po prostu atak na Kościół – podkreślił ks. Grzegorz Nowak.

List do prezydenta Bydgoszczy  w sprawie zablokowania dojazdu do Katedry Bydgoskiej kuria wystosowała we wtorek. Włodarz miasta nie udzielił jeszcze odpowiedzi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl