fot. PAP/Leszek Szymański

Partia Wolność poparła Horałę z PiS na prezydenta Gdyni

Partia Wolność udzieliła poparcia posłowi Prawa i Sprawiedliwości Marcinowi Horale, kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdyni.

„Jestem zaszczycony tym, że moja kandydatura jest popierana, nie tylko przez cały obóz Zjednoczonej Prawicy, ale również przez inne formacje” – powiedział na briefingu prasowym, Marcin Horała.

Prezes Regionu Pomorskiego Partii Wolność Zbigniew Wysocki przyznał, że jego ugrupowanie oraz PiS różnią się programowo na szczeblu polityki krajowej.

„Pewnie gdybyśmy razem siedzieli w ławach poselskich, to w wielu sprawach głosowalibyśmy inaczej. Natomiast w samorządzie mamy wiele wspólnych płaszczyzn, dlatego z bardzo dużym zainteresowaniem patrzę na tę współpracę” – zapewnił Zbigniew Wysocki.

Podkreślił, że istotną kwestią dla Partii Wolność są inwestycje.

„Pod tym względem, w mojej ocenie, Marcin Horała deklasuje rywali i jest najlepszą ofertą w Gdyni, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie” – ocenił.

„Następny czynnik to myślenie o systemie podatkowym i o tym, że dobrze zarządzane miasto to takie, które ma bogatych obywateli i nie wykorzystuje każdej pierwszej lepszej okazji by zabierać im także lokalne podatki. Marcin Horała jako radny Gdyni wielokrotnie głosował przeciwko podnoszeniu podatków. W swoim programie będzie miał zapisane, że nie będzie podnosił podatków lokalnych” – mówił szef pomorskiej Partii Wolność.

Zdaniem Wysockiego, polityk PiS sprosta także kryterium sposobu sprawowania władzy.

„Chodzi o uczciwość, transparentność, podejście do mieszkańców, otwarty dialog” – dodał.

Z listy Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta Gdyni z ramienia Partii Wolność będzie kandydował wiceprezes Okręgu Gdyńskiego, Piotr Spychalski.

PAP/RIRM

drukuj