Kłysz: Nie ma nowych rozwiązań dla górnictwa

To kolejne kłamstwo Platformy Obywatelskiej. Nie ma żadnych nowych propozycji rozwiązań dla górnictwa – mówi wiceszef górniczej „Solidarności” Stanisław Kłysz. W ten sposób odniósł się do zapewnień ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, że rząd zrealizował dziś porozumienie z górnikami.

Podczas konferencji prasowej, po posiedzeniu rządu, minister skarbu oświadczył, że spółka Silesia przejmie 11 kopalń, utrzyma ich płynność finansową, a także zagwarantuje, by w przyszłości mogły działać skutecznie.

Górniczy związkowcy nie wierzą jednak w te obietnice – mówi Stanisław Kłysz.

– To jest nic innego jak kampania wyborcza, a ta propozycja niczym się nie różni od tego, co powiedział w czwartek pan minister Kowalczyk. Przecież pan minister Kowalczyk jasno i wyraźnie poinformował, że ta Nowa Kompania Węglowa na bazie towarzystwa finansowego nie może powstać dlatego, że Unia Europejska uznała to za użycie środków publicznych. Czym się teraz różni wniesienie tych jedenastu kopalń do towarzystwa Silesii? Teraz widzimy, że pan minister zdobył sobie czas do 25 października, żeby być atakowanym – podkreśla Stanisław Kłysz.

Na początku tygodnia górnicze związki zapowiedziały pogotowie strajkowe od 1-go października, demonstracje we wszystkich kopalniach węgla na Śląsku i manifestację w Warszawie tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło powiedziała, że symbolem roku działalności Ewy Kopacz i jej rządu jest złamane styczniowe porozumienie z górniczymi związkami dot. programu naprawczego Kompanii Węglowej. Wiceprezes PiS-u tuż przed świtem zorganizowała briefing przed kopalnią Bobrek, którą kompania sprzedała spółce Węglokoks Kraj.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl