fot. PAP/ Maciej Kulczyński

Rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

Według medialnych doniesień, rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia. To efekt fali koronawirusa. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o seniorów, dlatego od dziś wchodzą tzw. godziny dla seniorów.

 

Jesienna fala zachorowań na COVID-19 stała się faktem. Dlatego od dzisiaj obowiązują specjalne tzw. godziny dla seniorów. Sklepy i apteki będą otwarte między godz. 10.00 a 12.00 tylko dla osób po 60. roku życia. Właściciele sklepów są już na to przygotowani.

– Mamy płyny dezynfekujące, maseczki i tym podobne rzeczy, żeby ich chronić – mówi Jacek Goldshmit, właściciel jednego ze sklepów.

To właśnie seniorzy są najbardziej narażeni podczas trwającej pandemii, dlatego w pierwszej kolejności musimy dbać o nich.

– Troska o zdrowie i życie naszych seniorów, którzy są fundamentem, jest dla nas priorytetem, dlatego apelujemy o bezpieczeństwo, ostrożność  i o otoczenie szczególną opieką seniorów – wskazuje minister rodziny Marlena Maląg.

Nowe obostrzenia to nie tylko godziny dla seniorów. Jak informują media, rząd ma w planach wprowadzenie kolejnych zmian. Chodzi m.in. o zakaz organizowania wesel, o mecze bez kibiców i o zamknięcie targowisk. Głośno mówi się także o powrocie do nauczania zdalnego, jednak tym razem dla uczniów powyżej 12. roku życia. Otwartym tematem pozostaje zamknięcie cmentarzy na zbliżające się święto Wszystkich Świętych. Aby zatrzymać pandemię, konieczne jest dbanie o higienę, o czym przypomniał Andrzej Duda.

„W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce, noś maseczkę, chroń Seniorów!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Również Ojciec Święty Franciszek przypomina, aby stosować się do wytycznych.

– Jeżeli wszyscy, jako dobrzy obywatele, będziemy wypełniali zalecenia władz, to w ten sposób pomożemy w zakończeniu obecnej pandemii – zaznacza Papież Franciszek.

 

TV Trwam News

drukuj