Ministrowie spotkają się na posiedzeniu w Białymstoku

Rada Ministrów zbierze się dziś na wyjazdowym posiedzeniu w Białymstoku. Do województwa podlaskiego przyjedzie także kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło. Wiceprezes PiSu spotka się z mieszkańcami Łomży, Augustowa i Białegostoku.

Rząd Premier Ewy Kopacz ma się zająć m.in. kwestiami budowy dróg w regionie czy walki z bezrobociem. W programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 znalazła się realizacja trasy ekspresowej S8 – Wrocław – Białystok i S19 z północy na południe. Rząd zajmie się także projektem uchwały ws. ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku.

Poseł Dariusz Piontkowski z PiS-u powiedział, że wyjazd premier na podklasie wpisuje się w kampanię wyborczą. Podkreśla, że Ewa Kopacz powinna zająć się problemami rolnictwa, które dominuje w regionie.

– Pani premier specjalnie nie interesowała się naszym województwem. Na pewno powinna się zająć sprawami rolnictwa, bo to jest dominująca gałąź gospodarki na naszym terenie. A jest sporo problemów – susza, która u nas w całym kraju była szczególnie dotkliwa, ale także ASF i w związku z tym tak naprawdę wygaszenie produkcji trzody chlewnej. Na pewno powinna zająć się statusem puszczy Białowieskiej i tego, że dziś leśnicy praktycznie nie mogą prowadzić gospodarki leśnej, a mieszkańcy korzystać z puszczy, tak jak korzystali przez wiele stuleci. Powinna zająć się też zapóźnieniami naszego województwa w stosunku do innych części polski – zwrócił uwagę polityk.

To już szóste wyjazdowe posiedzenie rządu Ewy Kopacz. Wcześniejsze odbyły się w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Z  medialnych informacji wynika, że koszt jednego wyjazdu gabinetu premier Ewy Kopacz to koszt ponad 300 tys. zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl