TVP podpisała umowę z firmą zewnętrzną ws. outsourcingu

Firma Leasing Team przejmie cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w spółce: charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy. W sumie 400 osób.

Po przejściu do wyłonionej w przetargu firmy pracownicy będą mieli zagwarantowaną pracę i wynagrodzenia w dotychczasowej wysokości jedynie przez rok.  Przeciwko outsourcingowi protestują związkowcy.

W naszej ocenie jest to rozwiązanie nie do przyjęcia. Wielokrotnie sygnalizowaliśmy to pracodawcy i wszystkim osobom, które mają na to jakikolwiek wpływ. Zorganizowaliśmy nawet dwie pikiety pod urzędami wojewódzkimi we Wrocławiu i w Łodzi, a w czwartek odbyła się pikieta pod Kancelarią Premiera – powiedział Jarosław Najmoła, przewodniczący Komisji Zakładowej „S” w TVP.

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie związkowców z pracodawcą w ramach sporu zbiorowego. Spotkanie ma dotyczyć, m.in. przeniesienia pracowników do zewnętrznej firmy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl