CBŚ weszło do siedziby TVP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji weszli do siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie – poinformował jeden z portali. Czynności prowadzone były w Ośrodku Technologii TVP.

Zbigniew Jaskólski, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, potwierdził informację i powiedział, że postępowanie nie jest jawne.

Postępowanie jest objęte klauzulą niejawności. Mogę tylko powiedzieć, że w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie od 29 kwietnia zostało wszczęte śledztwo. Na uzgodniony i zlecony przez prokuraturę termin były wykonywane przez funkcjonariuszy czynności przeszukania w Ośrodku Technologii TVP. Ta czynność została dziś przeprowadzona – powiedział Zbigniew Jaskólski.

Postępowanie dotyczy art. 305 Kodeksu karnego, czyli tzw. zmowy przetargowej. Ośrodek Technologii TVP zajmuje się też obsługą informatyczną. Pracuje m.in. nad mediami interaktywnymi oraz telewizją hybrydową.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl