Sienkiewicz szefem Instytutu Obywatelskiego

Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych z ramienia Platformy Obywatelskiej został nowym szefem  Instytutu Obywatelskiego, think thanku tej partii.

Jak się okazuje, taką ofertę złożyła mu premier Ewa Kopacz. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Sienkiewicz będzie kierował zespołem ekspertów doradzających premier. Zadba  też o strategię polityczną PO. Jednak to nie wszystko.  Jego miesięczna pensja wyniesie 10 tys. zł.

Ta sytuacja pokazuje, że  hasło „by żyło się lepiej swoim” jest dobitnie realizowane przez koalicje rządzącą  – mówi  poseł  Beata Kempa.

– Przypomnijmy chociażby kwestie dotyczącą propozycji zatrudnienia dla pana Ostachowicza, który przez wiele lat był doradcą ds. wizerunku premiera Donalda Tuska. Dziś Bartłomiej Sienkiewicz – osoba politycznie skompromitowana – i Platforma Obywatelska, w sytuacji kiedy ta łódka tonie, przygotowuje miejsca pracy dla wszystkich swoich członków. Ewa Kopacz nie zrobiła żadnego nowego otwarcia, ponieważ ta działalność wskazuje na to, że tak naprawdę jest to zabezpieczanie miejsc pracy wszystkim tym, którzy te miejsca pracy z różnych przyczyn – najczęściej własnych – utraciły – powiedziała poseł Beata Kempa.

Wcześniej, jedna z gazet ujawniła, że premier Ewa Kopacz kilkakrotnie załatwiała pracę m.in.  byłemu mężowi Iwony Sulik, już byłej rzecznik rządu.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl