Senatorowie rozpatrzą projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa w ruchu drogowym

Senat na rozpoczętym dziś posiedzeniu zajmie się m.in. nowelizacją Kodeksu karnego, która przewiduje zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym.

Kierowca, który w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym bądź ciężkim uszkodzeniem ciała, trafiałby do więzienia minimum na dwa lata. Kara nie mogłaby być zawieszana.

Senator Jan Maria Jackowski uważa, że dzięki takim przepisom zmniejszy się liczba wypadków na polskich drogach.

Wszelkie statystyki zagraniczne wskazują na to, że konsekwencja i nieuchronność kary w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa, jest jednym z elementów ograniczających, czy działających w sposób prewencyjny. Z tego punktu widzenia ma to jak najbardziej sens. Przepisy, które są obecnie proponowane wynikają z prostego faktu, że mamy coraz więcej zdarzeń, wypadków i przestępstw na drodze – podkreśla senator Jan Maria Jackowski.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło ponad 3 tys. osób. Blisko 41 tys. zostało rannych w 33,5 tys. wypadków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl