Zaczyna się wzmożony ruch drogowy związany z długim weekendem

Już dziś po południu na drogach będzie tłoczno. Przed większością Polaków trzy dni wolnego od pracy. Niektórzy w tym czasie odwiedzają rodziny, pokonując setki kilometrów.

Policjanci jak zwykle apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Ostrzegają, że nie będzie pobłażliwości dla tzw. piratów drogowych.

Prosimy kierowców szczególnie o zwrócenie uwagi na to, aby wyjeżdżali wypoczęci w trasę, aby zabezpieczali pojazdy w taki sposób, który bezpiecznie zaprowadzi ich do miejsca. Przede wszystkim zapinamy pasy, sprawdzamy stan techniczny pojazdu, zwracamy szczególną uwagę na nasze pociechy. Należy dostosować się do znaków na drodze; one są wstawione po to, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Najważniejsza sprawa, nie wsiadamy za kółko po alkoholu. Jeżeli dzień wcześniej piliśmy alkohol, zwróćmy uwagę na to, że ten alkohol tak szybko nie wyparuje, po prostu starajmy się nie spożywać alkoholu przed podróżą – instruuje komisarz Andrzej Browarek z zespołu Prasowego Komendy Głównej Policji.

A już w połowie przyszłego miesiąca wejdą w życie nowe, bardziej surowe przepisy dot. wykroczeń drogowych. Osoby, które przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/godz. w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Zostanie im ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl