fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Senat zajmie się dziś ustawą budżetową  

Senackie komisje m.in. finansów, samorządu i infrastruktury rozpatrzą dziś projekt ustawy budżetowej na 2017 r. W posiedzeniach nie wezmą udziału senatorowie Platformy Obywatelskiej.

Wcześniej dokument przyjął Sejm, na posiedzeniu 16 grudnia. Głosowanie nad projektem budżetu odbyło się w Sali Kolumnowej, ponieważ posłowie PO i Nowoczesnej zablokowali salę plenarną Sejmu.

Część opozycji, która kontynuuje protest, domaga się przeprowadzenia ponownego głosowania nad ustawą budżetową na ten rok. Podnoszą oni, że nie było wówczas kworum.

Po południu ustawą zajmie się m.in. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych. Przewodniczący komisji, senator Grzegorz Bierecki, uważa, że działania części opozycji mają charakter stricte polityczny.

Gdybyśmy się kierowali kaprysami czy politycznymi chwytami PO i Nowoczesnej, narazilibyśmy się na niedochowanie terminów konstytucyjnych na uchwalenie budżetu, co byłoby znacznie poważniejszym problemem. Dlatego pracujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami i Senat zakończy pracę nad ustawą budżetową 11 stycznia – wskazuje Grzegorz Bierecki.

Zgodnie z zapowiedziami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej protest w Sejmie ma trwać, co najmniej do 11 stycznia, czyli do najbliższego posiedzenia niższej izby parlamentu.

Politycy PO złożyli wcześniej zawiadomienia do prokuratury ws. głosowań 16 grudnia. Powoływali się na doniesienia medialne, że do kworum mogło zabraknąć 9 głosów.


RIRM/TV Trwam News

drukuj