Senat za poprawkami ws. Lasów Państwowych

Senat przyjął propozycję, zakładającą wsparcie budżetu państwa przez Lasy Państwowe. Poprawkę do tegorocznego budżetu w tej sprawie zgłosiła PO.

Zgodnie z poprawką w tym roku Lasy Państwowe mają przekazać do budżetu państwa 800 mln zł. Większość tej kwoty, bo 650 mln zł, ma zostać przeznaczona na finansowanie rozwoju i modernizacji dróg lokalnych.

Senat zgłosił w sumie 13 poprawek do budżetu. Odrzucono poprawki opozycji, która domagała się m.in. 1 mld zł na narodowy program zatrudnienia.

Największe kontrowersje wzbudziła poprawka dotycząca pieniędzy Lasów Państwowych. Senatorowie PiS ostrzegali, że zmiana może pozbawić przedsiębiorstwo płynności finansowej i doprowadzi do jego bankructwa.

Senator Bogdan Pęk podkreślił, że poprawkę, którą w ostatniej chwili bezprawnie zgłosił senator PO – poparli senatorowie PSL-u.

To jest taki ordynarny skok na kasę, który musi doprowadzić do takiego silnego osłabienia substancji ekonomicznej i finansowej lasów, że pewnie będą musiały zaciągać kredyt obrotowy, a to będzie przedsionek stwierdzenia, że jeżeli nie są one w stanie finansować się samodzielnie to będą musiały podlegać prywatyzacji. Polskie Stronnictwo Ludowe to poparło. PSL, które w Lasach Państwowych cieszy się dużym poważaniem, ma tam dużo zwolenników i nawet członków. Jeżeli tak sprawa wygląda, to trzeba by uczynić wszystko, żeby społeczność Polska się dowiedział, że stoi za tym także PSL. Chociaż dzisiaj tego nikt nie mówi, może to być początek przygotowań do prywatyzacji Lasów Państwowych – zaznacza senator Pęk.

Zgłoszone przez Senat poprawki mają być rozpatrzone przez Sejm na posiedzeniu 22-24 stycznia. Ustawa budżetowa ma zostać przekazana prezydentowi 27 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl