fot. PAP/Radek Pietruszka

Senackie poprawki do ustawy dot. osłon dla odbiorców energii będą rozpatrywane przez Sejm

Sejmowa komisja ds. energii zarekomendowała niższej izbie parlamentu przyjęcie poprawek Senatu do ustawy w sprawie osłon dla odbiorców energii. Głosowanie planowane jest na dzisiaj. Chodzi m.in. o czasowe zwolnienie gospodarstw domowych z opłaty mocowej, które miałoby dodatkowo ograniczyć prognozowany od 1 lipca wzrost rachunków za prąd.

Opłata mocowa na ten rok wynosi od 2 zł 66 gr do 14 zł 90 gr miesięcznie netto, zatem na całe drugie półrocze spadek rachunków miałby wynieść od blisko 16 zł do ponad 89 zł.

To nie jest kompleksowe działanie – ocenił były wiceminister klimatu, poseł Suwerennej Polski, Jacek Ozdoba. Podkreślił, że Polacy nadal muszą się liczyć z podwyżkami cen energii.

Niestety, ale ekipa rządzącej „koalicji 13 grudnia” ma inne podejście niż rząd Zjednoczonej Prawicy. Nasze propozycje, nasze tarcze koncentrowały się na zamrożeniu cen energii w taki sposób, aby Polacy nie byli obciążeni tymi kosztami. W przypadku propozycji Ministerstwa Klimatu, pani Hennig-Kloski, Trzeciej Drogi, Platformy Obywatelskiej, niestety widzimy, że ceny, zróżnicowanie czy skomplikowanie systemu może nie zdać egzaminu, co doprowadzi wprost do drożyzny i wysokich rachunków dla polskich rodzin. Dla mnie to jest oburzające – dodał polityk.

W sumie Senat zgłosił 31 poprawek do ustawy o bonie energetycznym. Nie poparł jednak propozycji PiS o przedłużeniu na drugą połowę roku dotychczasowych rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl