Sejm: zakończyła się konferencja „Prawa Rodziny-Rdzeń Współczesnej Demokracji”

W Sejmie odbyła się dziś I Ogólnopolska Konferencja „Prawa Rodziny-Rdzeń Współczesnej Demokracji”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób. Wśród nich przedstawiciele świata polityki, nauki i Kościoła. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

Na konferencji obecny był szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Jak przekonywał polityk, obecny rząd konsekwentnie stawia rodzinę na pierwszym miejscu, a przykładem tego są m.in. program 500 plus oraz zmiana prawa, dzięki któremu poprawiła się ściągalność alimentów. Minister wskazał też, że żyjemy w trudnych czasach dla rodziny, ponieważ chce się ją za wszelką cenę zniszczyć.

– Ten rząd skutecznie ogranicza ogromną sferę patologii i potrafi sięgać po pieniądze oszustów po to, aby były one na ważne społeczne projekty, w tym na „500 plus”. Nie jest rzeczą przypadku, że te gigantyczne malwersacje związane z wyłudzaniem VAT-u sięgające miliardów złotych, które poprzednio były całkowicie bezkarne, teraz są w sposób bardzo efektywny i skuteczny ścigane. Tak jak widzimy rezultat w postaci zmian, jeżeli chodzi o zachowanie osób zobowiązanych do płacenia alimentów po trafnej zmianie regulacji prawa karnego, tak widać ewidentną pozytywną zmianę, dobrą zmianę, jeżeli chodzi o wpływ podatku VAT, który znajduje się do dyspozycji budżetu państwa na ważne rozwiązania – mówił Zbigniew Ziobro.

Spotkanie w Sejmie wpisuje się w obchody Dnia Prawa Rodziny, który obchodzony jest 22 października. Konferencja rozpoczęła cykl wydarzeń poświęconych rodzinie. W Polsce ma odbyć się 16 takich spotkań.

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia był Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Narodowy Komitet Obchodów Dnia Prawa Rodziny przy współpracy ministerstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl