fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejm: zakończyła się konferencja „Prawa Rodziny-Rdzeń Współczesnej Demokracji”

W Sejmie odbyła się dziś I Ogólnopolska Konferencja „Prawa Rodziny-Rdzeń Współczesnej Demokracji”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób. Wśród nich przedstawiciele świata polityki, nauki i Kościoła. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

Na konferencji obecny był szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Jak przekonywał polityk, obecny rząd konsekwentnie stawia rodzinę na pierwszym miejscu, a przykładem tego są m.in. program 500 plus oraz zmiana prawa, dzięki któremu poprawiła się ściągalność alimentów. Minister wskazał też, że żyjemy w trudnych czasach dla rodziny, ponieważ chce się ją za wszelką cenę zniszczyć.

– Ten rząd skutecznie ogranicza ogromną sferę patologii i potrafi sięgać po pieniądze oszustów po to, aby były one na ważne społeczne projekty, w tym na „500 plus”. Nie jest rzeczą przypadku, że te gigantyczne malwersacje związane z wyłudzaniem VAT-u sięgające miliardów złotych, które poprzednio były całkowicie bezkarne, teraz są w sposób bardzo efektywny i skuteczny ścigane. Tak jak widzimy rezultat w postaci zmian, jeżeli chodzi o zachowanie osób zobowiązanych do płacenia alimentów po trafnej zmianie regulacji prawa karnego, tak widać ewidentną pozytywną zmianę, dobrą zmianę, jeżeli chodzi o wpływ podatku VAT, który znajduje się do dyspozycji budżetu państwa na ważne rozwiązania – mówił Zbigniew Ziobro.

Spotkanie w Sejmie wpisuje się w obchody Dnia Prawa Rodziny, który obchodzony jest 22 października. Konferencja rozpoczęła cykl wydarzeń poświęconych rodzinie. W Polsce ma odbyć się 16 takich spotkań.

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia był Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Narodowy Komitet Obchodów Dnia Prawa Rodziny przy współpracy ministerstwa.

RIRM

drukuj