fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejmowa komisja ds. VAT wyznaczy nowy termin przesłuchania Donalda Tuska

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT wyznaczy nowy termin przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska. Przesłuchanie miało odbyć się dziś, jednak szef RE nie stawił się na wezwanie.

Donald Tusk nie stawił się przed komisją. Dzisiaj rano do sekretariatu komisji wpłynęło pismo, w którym szef Rady Europejskiej wskazuje, że ze względu na zaplanowaną wcześniej służbową podróż zagraniczną nie może być obecny.

Na posiedzeniu pojawił się pełnomocnik byłego premiera Roman Giertych. Potwierdził on, że Donald Tusk deklaruje chęć złożenia zeznań. Teraz ustalony zostanie nowy termin przesłuchania Donalda Tuska.

– Zawiadomienie wysłane listem ekonomicznym o 18.50 w piątek. Wszystko to sprawia lekko niepoważne wrażenie, ale doszło, więc możemy procedować. Korzystając z obecności pana mecenasa, poproszę,  żeby poinformował, czy ma informacje na temat kalendarza swojego klienta i kiedy to przesłuchanie mogłoby się odbyć. Jeśli pan mecenas ma taką wolę, to może wskazać te terminy, które będą pasowały. Na pewno musi to być w najbliższym czasie – podkreśla szef komisji poseł Marcin Horała.

Donald Tusk był premierem w latach 2007-2014. Komisja bada lata 2007-2015. Według szacunków w tym czasie Skarb Państwa z tytułu wyłudzeń VAT stracił ok. 250 mld zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj