fot. PAP/EPA

Watykan: Papież pozdrowił uczestników Spotkania Młodych na Lednicy

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej pozdrowił uczestników XXIII Spotkania Młodych, rozpoczynającego się w sobotę na Lednicy. Mówił młodzieży, że możliwe jest „przeobrażenie się grzesznika w świętego”.

Zwracając się do Polaków przybyłych na audiencję na placu Świętego Piotra, papież powiedział: „Szczególne pozdrowienie kieruję dzisiaj do młodzieży, która w sobotę przybędzie do Lednicy na Spotkanie Młodych”.

„Przed Wniebowstąpieniem Pan Jezus zapytał Szymona Piotra: >>Czy kochasz mnie?<<. Żałując zaparcia się Syna Bożego, wyznał: >>Ty wiesz, że cię kocham<<. Te słowa, będące hasłem waszego spotkania, Bóg powtarza nieustannie do każdego w sakramencie pokuty i pojednania, a zwłaszcza w Eucharystii. Uważnie słuchajcie Jego głosu” – zachęcił Franciszek.

„Niech chwile przeżywane w >>polskiej Panamie<<, jak nazywacie w tych dniach Lednicę, przenika entuzjazm waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania” – dodał.

Tak przywołał Światowe Dni Młodzieży w Panamie, w których uczestniczył w styczniu.

Papież mówił do młodych Polaków.

„Zabierzcie ze sobą w drogę to, co otrzymacie w darze: pieczęć, symbol więzi z Duchem Świętym oraz specjalny rachunek sumienia oparty na treści obrazu Caravaggia >>Powołanie świętego Mateusza<<. Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego, jak w życiu Celnika z Kafarnaum, jest możliwe” – powiedział.

„Niech was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech wam błogosławi. Ogarniam was moją modlitwą” – dodał Franciszek.

W audiencji uczestniczyło około 17 tysięcy wiernych z wielu krajów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl