Ostatni dzień wizyty Papieża w Turcji

Trzeciego dnia wizyty apostolskiej Jego Świątobliwość będzie przewodniczył Mszy Świętej prywatnej w siedzibie delegatury apostolskiej.         

Weźmie także udział w prawosławnych uroczystościach św. Andrzeja, które odbędą się w Patriarchacie Ekumenicznym w Stambule.

Dziś przez Ojca Świętego i patriarchę Konstantynopola Bartłomieja I, honorowego zwierzchnika prawosławia, podpisana zostanie obustronna deklaracja.

Drugi dzień wizyty apostolskiej poświęcony był spotkaniom i uroczystościom o wymiarze międzyreligijnym i ekumenicznym.

Podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze obrządku łacińskiego w Stambule, Ojciec Święty – mówił, że całe życie i misja Kościoła zależą od Ducha Świętego. Przez którego wszystko się dokonuje.

On nam podpowiada wyznanie wiary, rozbudza pragnienie modlitwy, pozwala czynić dzieła miłosierdzia, przebaczać innym. Rozbudza w Kościele różne charyzmaty, dokonując zarazem jedności – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Pożegnanie Ojcem Świętym na lotnisku Atatürka w Stambule o godzinie 15:45.

Transmisję poszczególnych punktów wizyty apostolskiej Papieża do Turcji na antenie Radia Maryja i Tv Trwam.  

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl