Sejm rozpatrzy wniosek PO ws. odwołania ministra obrony narodowej

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej na rozpoczętym posiedzeniu zaopiniuje wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Wnioskiem ma się później zająć Sejm, który o 09.00 rozpoczyna obrady.

Według PO Antonii Macierewicz osłabia pozycję Ministerstwa Obrony Narodowej, a w efekcie poczucie bezpieczeństwa obywateli i wykorzystuje resort do walki politycznej.

Szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej i poseł PiS-u Michał Jach ocenia z kolei, że Antoni Macierewicz jest jednym z najlepszych szefów MON-u.

Pan minister Antoni Macierewicz jest ministrem, który przez zaledwie kilka miesięcy zrobił już bardzo wiele ważnych i dobrych rzeczy dla sił zbrojnych i dla bezpieczeństwa militarnego państwa, jako całości. Także pan minister Macierewicz jest jednym z najlepszych, a być może najlepszym ministrem obrony narodowej od 1989 roku.  Mówię to jako były żołnierz i członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej – mówi poseł Michał Jach.

Minister Antonii Macierewicz ocenił, że wniosek o wotum nieufności to okazja do przedstawienia, jak bardzo zmieniła się polska armia przez ostatnie 7 miesięcy i jaki jest dorobek rządu w dziedzinie obronności.


RIRM/TV Trwam News

drukuj