fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejm rozpatrzy dziś wniosek o odwołanie ministra M. Kamińskiego

Sejm rozpatrzy dziś wniosek o odwołanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Wniosek złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Debatę zaplanowano na wieczór.

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego został zapowiedziany po styczniowym materiale w TVN24. Były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył wtedy Kamińskiego o wywieranie przed laty nacisków podczas operacji dotyczącej willi mającej należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Mariusz Kamiński w latach 2006-2009 był szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Posłowie KO zarzucają ministrowi Kamińskiemu m.in. „dewastowanie” i „wprowadzanie patologii” w służbach specjalnych. Tymczasem na początku lutego szef CBA Ernest Bejda zapewniał, że z materiału CBA wynika, iż nieruchomość w Kazimierzu Dolnym była w faktycznym posiadaniu i zarządzaniu Kwaśniewskich i jest na to wiele dowodów w dokumentach.

Z ujawnionych nagrań z 2006 r. wynika, że majątek Kwaśniewskich „jest niewspółmierny do osiąganych legalnie dochodów i w znacznej części pochodzi z nieujawnionych źródeł”, o czym miał mówić były premier Józef Oleksy. Aby opinia publiczna poznała prawdę, CBA zdecydowało się na ujawnienie materiałów ze śledztwa w sprawie willi Kwaśniewskich. Wprost wynika z nich, że budynek był faktycznie zarządzany przez byłego prezydenta i jego żonę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl