fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Budżet na 2021 rok z poparciem Sejmu

Sejm poparł 8 ze 109 poprawek, jakie do budżetu na 2021 rok złożył Senat. Ustawa budżetowa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Sejm przyjął m.in. poprawkę, dzięki której 60 mln zł trafi na realizację programu „Senior Plus” w latach 2021-2025. Poparcie niższej izby parlamentu zdobyła też poprawka, dzięki której 39 mln zł trafi na remonty śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie głosowania posłowie zgodzili się również na przesunięcie 7 mln zł na dofinansowanie przez marszałka województwa budowy domu opieki wyręczającej przy wrocławskim hospicjum dla dzieci. Uznanie uzyskała również poprawka zwiększająca o 2 mln zł dotacje i subwencje dla województwa warmińsko-mazurskiego na ochronę zabytków. Sejm poparł też poprawkę, która rozszerzy listę jednostek, dla których zaplanowano dotacje celowe.

Odrzucona natomiast została poprawka przewidująca dodatki finansowe dla pracowników medycznych i nauczycieli. Posłowie nie wyrazili również zgody na zwiększenie środków na zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu do nauczania zdalnego. Nie przeszła też poprawka Senatu przekazująca 95 mln zł na dodatki do emerytur dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych ani poprawki, których konsekwencją byłoby przeznaczenie 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą oraz 120 mln zł na leczenie związane z powikłaniami po COVID-19.

Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl