fot. pixabay.com

Stany Zjednoczone wracają do porozumienia paryskiego

Wśród pierwszych decyzji podjętych przez Joe Bidena jest powrót Stanów Zjednoczonych do porozumienia klimatycznego z Paryża.

Donald Trump był przeciwnikiem porozumienia z Paryża, które zakładało  redukcję dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie. Poprzedni prezydent wycofał Stany Zjednoczone z umowy klimatycznej. Joe Biden zapowiadał, że wróci do niej wraz z objęciem urzędu. Tak się stało.

To jedna z pierwszych decyzji, którą podjął nowy prezydent. Teraz na mocy decyzji Joe Bidena formalny powrót do umowy paryskiej zajmie 30 dni. Joe Biden podpisał także dokument, który zobowiązuje do noszenia maseczek w budynkach federalnych. Jedne ze swoich pierwszych podpisów nowy prezydent zamierza także złożyć pod zarządzeniami, które wstrzymują fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem oraz proces wycofywania USA ze Światowej Organizacji Zdrowia.

W najbliższych dniach ma zostać również podpisane zarządzenie znoszące zakaz służby w wojsku USA dla osób transseksualnych. Zakończony zostanie nałożony przez Donalda Trumpa zakaz wjazdu do USA dla posiadaczy paszportów z siedmiu krajów z większością muzułmańską.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl