fot. pixabay.com

Premier M. Morawiecki weźmie udział w wideokonferencji z liderami państw UE na temat sytuacji epidemicznej i szczepień

Premier Mateusz Morawiecki odbędzie dzisiaj wideokonferencję z liderami państw Unii Europejskiej. Głównym tematem rozmów będzie ocena sytuacji epidemicznej, a także sprawa szczepień.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że unijni przywódcy omówią proces dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi oraz proces wdrażania programów szczepień w państwach członkowskich. W całej Unii Europejskiej z niezadowoleniem przyjęta została decyzja Pfizera o opóźnieniu dostaw. Mateusz Morawiecki już wczoraj zapowiadał, że na dzisiejszym spotkaniu Rady Europejskiej będzie podkreślał, że w harmonogramie szczepień nie może być już żadnych opóźnień.

– Będę na pewno domagał się tego, żeby nie było więcej tego typu zmian w harmonogramie dostaw. Jedyne zmiany, jakie są dopuszczalne w przyszłości to tylko zwiększenie dostaw dawek, ponieważ najtrudniejszy będzie okres do kwietnia- maja – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W związku z ograniczeniami dostaw szczepionki polski premier wystosował list, w którym zaapelował do Komisji Europejskiej m.in. o zwrócenie się do firmy Pfizer o pełne informacje dotyczące tymczasowych ograniczeń dostaw preparatu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl