Premier złożył życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Szacunek dla osób starszych należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego – mówił premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym dziś spocie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W filmie nadesłanym przez Centrum Informacyjne Rządu premier Morawiecki złożył życzenia dziadkom i babciom w dniu ich święta. Szef polskiego rządu w piątek odwiedził ostrołęcki Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych „Senior+”, a ujęcia z tego spotkania wykorzystano w spocie.

„Składam te życzenia w Ostrołęce, gdzie tutaj przed chwilą spotkałem się z seniorami w Domu Seniora i rozmawialiśmy przy szarlotce, przy herbacie, przy kawie o problemach starszego pokolenia. O radościach i o nadziejach” – powiedział premier na nagraniu.

Szef rządu wskazał, że „szacunek dla starszego pokolenia, dla wszystkich osób starszych” to „w Polsce zawsze było świętością”.

„Ten szacunek należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale również od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego” – podkreślił.

Mateusz Morawiecki mówił, że jego dziadkowie pochodzili z różnych stron przedwojennej Polski.

„Uwielbiałem słuchać ich historii, ich opowiadań” – wspominał.

„Bardzo nas kochali i jestem im za to niezmiernie wdzięczny” – dodał premier.

Premier z okazji Dnia Babci i Dziadka życzył spełnienia marzeń, zdrowia i radości.

„I oczywiście takiej stuprocentowej pewności, że wasze wnuczki, wasi wnukowie nie tylko was kochają i pamiętają o was, ale każdego dnia chcieliby, żeby głęboka radość zagościła w waszych sercach i wiosna, która – mam nadzieję – za parę miesięcy rozkwitnie, też rozkwitała w waszych domach i w waszych rodzinach” – powiedział Mateusz Morawiecki.

„Wszystkiego najlepszego!” – zakończył.

Dzień Babci przypada w niedzielę 21 stycznia, Dziadka – 22 stycznia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl