PAP/Grzegorz Momot

Premier M. Morawiecki: Po bardzo dobrej cenie odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA

Jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki na Kasprowym Wierchu. Dodał, że PKL wracają do polskiej własności.

„To bardzo ważny dzień i taki, na który długo czekaliśmy. (…) Dzisiaj mogę wyrazić ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o to, żeby Polskie Koleje Linowe wróciły do polskiej własności, bo zostały w roku 2013 przez naszych poprzedników sprzedane” – powiedział premier.

Przypomniał, że powrót kolejek „w polskie ręce” zapowiadał w 2012 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„I to dzisiaj mogę tutaj oznajmić – jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie dokonujemy odkupienia Polskich Kolei Linowych” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Polski Fundusz Rozwoju zawarł we wtorek umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners nabycia pakietu 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA. Zamknięcie transakcji jest planowane w najbliższych miesiącach po spełnieniu warunków zawieszających, w tym uzyskaniu przez PFR zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PAP/RIRM

drukuj