fot. PAP/Roman Zawistowski

Premier M. Morawiecki: Według R. Trzaskowskiego Polska jest w złej sytuacji, wolałbym żeby to był cynizm niż brak umiejętności analizy

Rafał Trzaskowski mówi, że Polska jest w bardzo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej nie napawają optymizmem. Z dwojga złego wolałbym, aby był to tylko polityczny cynizm, a nie brak umiejętności analizy danych ekonomicznych – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

„Pan @trzaskowski_mówi, że Polska jest w b.złej sytuacji gospodarczej, a dane KE nie napawają optymizmem. Z dwojga złego wolałbym, aby był to tylko polityczny cynizm, a nie brak umiejętności analizy danych ekonomicznych. Polska po raz kolejny (zdaniem KE) na 1 miejscu w Europie” – napisał na Twitterze w nocy z czwartku na piątek szef rządu.

Wcześniej premier skomentował to także na Facebooku.

„Podobno według Pana Rafała Trzaskowskiego Polska znajduje się w wyjątkowo złej sytuacji gospodarczej, a dane Komisji Europejskiej na temat naszego kraju są niepokojące – takie słowa padły dziś na jego konferencji prasowej. Na finiszu kampanii widzimy wyraźnie szczyt bezczelności w Himalajach hipokryzji wiceprzewodniczącego PO” – głosi wpis na koncie premiera Mateusza Morawieckiego.

„Oto kandydat na urząd prezydenta, dla celów wybitnie politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą śmiało można nazwać sabotażem ekonomicznym. A może polityk z prezydenckimi aspiracjami nie zna podstawowych, najbardziej aktualnych danych gospodarczych? Zdumiewające…” – napisał premier w mediach społecznościowych.

Jego zdaniem, mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to nie tylko straszenie milionów Polaków, i to w momencie, gdy już wystarczająco boją się o losy swoich rodzin w kryzysie.

„To nie tylko działanie na szkodę polskiego rządu, służb, lekarzy i przedsiębiorców, którzy miesiącami robili wszystko, by ochronić społeczeństwo przed skutkami epidemii” – stwierdził.

To przede wszystkim – jak ocenił – „skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna”. Taka wiadomość, jak wskazał, idzie w świat i może odstraszać inwestycje, wpływać na naszą wiarygodność handlową i ratingi.

„Oczywiście nie zapominajmy, że słowa, które padły, jak zwykle w przypadku przedstawiciela PO mają się nijak do rzeczywistości. Zainteresowanych odsyłam do prognoz European Commission i danych Eurostatu, o których pisałem wczoraj. Według nich będziemy mieli najlepsze wyniki gospodarcze w całej Unii Europejskiej!” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

„Czy naprawdę chcemy prezydenta, który obniża wiarygodność Polski, szkodzi przedsiębiorcom i podminowuje inwestycje? A może Pan Trzaskowski po prostu odwrócił tabelkę do góry nogami? Przecież zdarzało mu się zapomnieć, jak głosował w kluczowych sprawach i że był posłem…” – napisał premier RP.

PAP

drukuj